Napięcie mięśniowe u niemowląt

Napięcie mięśniowe u niemowląt porady od Instytutu SANA. Niemowlęta są bardzo delikatnymi istotami. Ich ciała są szczególnie podatne na przeciążenia, co może powodować zaburzenia napięcia mięśniowego. W takich sytuacjach zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalistą zajmującym się zdrowiem neuropsychicznym, aby ustalić właściwą diagnozę i leczenie. Instytut SANA jest profesjonalną placówką leczącą zaburzenia napięcia mięśniowego u niemowląt i służy pomocą rodzicom w znalezieniu optymalnej terapii.

Czym jest napięcie mięśniowe u niemowląt?

Napięcie mięśniowe jest siłą, która występuje w mięśniach i stawach niemowlęcia. Jest ono związane z zakresem ruchu, który niemowlę może wykonać, a także wpływa na to, jak dziecko postrzega swoje otoczenie. Ilość napięcia mięśniowego u każdego niemowlęcia jest indywidualna i powinna wzrastać wraz z wiekiem.

Obniżone napięcie mięśniowe

U niemowląt, które mają obniżone napięcie mięśniowe, stawy są często wiotkie, a ich mięśnie słabo się kurczą. Może to powodować, że dziecko ma trudności z utrzymywaniem postawy i wykonywaniem ruchów. Wszelkie odchylenia od normy w zakresie napięcia mięśniowego powinny być skonsultowane z lekarzem.

Wzmożone napięcie mięśniowe

Niektóre niemowlęta mają wzmożone napięcie mięśniowe. Oznacza to, że mięśnie są zbyt napięte, a stawy są zbyt sztywne. Może to powodować, że dziecko ma problemy z poruszaniem się i trzymaniem postawy, a także utrudniać wykonywanie ruchów.

Jak Instytut SANA może pomóc w leczeniu napięcia mięśniowego u niemowląt?

Instytut SANA oferuje szereg usług, które pomogą niemowlęciu osiągnąć optymalne napięcie mięśniowe. Nasz zespół specjalistów składa się z neurologów, fizjoterapeutów, psychologów i terapeutów zajęciowych, którzy są w stanie zdiagnozować i leczyć zaburzenia napięcia mięśniowego u niemowląt. Specjaliści Instytutu SANA pracują z rodzinami, aby dostarczyć indywidualne, kompleksowe rozwiązania, które pomogą dziecku w osiągnięciu optymalnego zdrowia. Zapraszamy do kontaktu z naszym personelem medycznym, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Twojemu dziecku.

Umów wizytę - fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław

W celu umówienia wizyty, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz opłacenie wizyty.