Zespół

Psycholog, Psychoterapeuta​

Joanna Dziubińska​

Dni i godziny przyjęć:
CODZIENNIE (PN – PT) OD 12

Jestem psychoterapeutą, od dwunastu lat zajmuję się psychoterapią indywidualną oraz terapią par i małżeństw.
Studia psychologiczne ukończyłam w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej oraz Terapii Rodzin ukończyłam na Indiana University of Pennsylvania.
Pracuję głównie w nurcie psychodynamicznym, jednakże psychoterapia to proces bardzo złożony i indywidualny dla każdego. Dlatego też w sytuacjach kiedy jest to dla pacjenta korzystniejsze, łączę w swojej pracy elementy terapii poznawczo-behawioralnej.
Psychoterapia może budzić wiele sprzecznych uczuć, a świadomość, że szukamy pomocy u psychologa – osoby zupełnie nam obcej, bywa powodem dyskomfortu, zwłaszcza jeśli decyzja szukania takiej pomocy podyktowana jest poczuciem, że coś z nami jest nie tak. Poza tym podczas terapii sięgamy głęboko do swoich emocji i problemów, więc w naturalny sposób pojawia się w nas lęk przed odkryciem czegoś, z czym nie mamy ochoty się mierzyć. Jednak relacja pacjent-psycholog jest relacją bezpieczną, pacjent ma w niej przyzwolenie na zupełną szczerość, nawet jeśli wypowiadane treści są chaotyczne czy wstydliwe. Psychoterapeuta, interpretując owe treści, umożliwia pacjentowi wgląd w siebie, a w konsekwencji zrozumienie źródeł problemu.Dlatego też do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, z szacunkiem, w swojej pracy zawsze kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa.