Dorota Roszak

Dorota Roszak

Psychoterapeutka Coach ACC ICF, Trener​

Dni przyjęć:
PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, PIĄTKI OD 10

Jestem psychoterapeutką pracującą w nurcie psychodynamicznym, w pracy wykorzystuję metodę TFP (terapia skoncentrowana na przeniesieniu). 

Pracuję z osobami zmagającymi się ze stanami depresyjnymi, lękowymi, nerwicą, zaburzeniami osobowości, problemami w relacjach, z objawami psychosomatycznymi, fobiami, natręctwami i innymi trudnościami w życiu codziennym powodującymi cierpienie. 

Wiedzę i umiejętności doskonalę szkoląc się w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym- jestem w trakcie czteroletniego szkolenia rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywałam m.in. w trakcie stażu na oddziale dziennym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz jako wolontariuszka pracując z młodzieżą we wrocławskim domu dziecka. 

W 2014 roku uzyskałam akredytację coachingową ACC International Coach Federation- jako coach pomagam ludziom osiągać życiowe i biznesowe cele. Przez wiele lat związana byłam zawodowo z korporacjami i sektorem bankowości, w obszarze sprzedaży, szkoleń i zarządzania. 

Moje doświadczenia zawodowe dają mi możliwość spojrzenia na problemy pacjentów z perspektywy różnych realiów życiowych i zawodowych, zrozumienia życia pod presją i stresu z tym  związanego lub braku perspektyw czy sensu swoich działań. 

W trosce o jakość swojej pracy i dobro pacjentów regularnie superwizuję swoją pracę u certyfikowanych superwizorów PTPPd.  Zarówno w sesjach rozwojowych, jak i długoterminowym leczeniu psychoterpaeutycznym widzę ogromną wartość i sens, który dobrze ubrał w słowa Karel Čapek
“Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy”. 

Dorota Roszak - ZnanyLekarz.pl