Dominika Szlachta

Dominika Szlachta

Fizjoterapeutka Dziecięca​

Dni przyjęć:
PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, CZWARTKI, PIĄTKI

Koszt wizyty : 180 zł/Opinia: 100 zł (po 3  wizytach)

Metody leczenia: metoda Vojty, Manipulacja Powięzi wg Stecco, DNS według Kilara, PNF, terapia cranisacralna.

Ukończyłam wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego z wyróżnieniem. Już w czasie studiów specjalizowałam się w kierunku pediatrii – kończyłam kursy i szkolenia oraz odbywałam staże. Ukończyłam liczne, międzynarodowe kursy. W mojej pracy z pacjentami stosuję podejście neurorozwojowe – nieważne czy masz rok, dziesięć czy czterdzieści lat – bazą dla ruchu zawsze są umiejętności, które zdobywasz w okresie niemowlęcym. W codziennej praktyce łączę pracę na powięzi (Fascial Manipulation wg Stecco) z ćwiczeniami (Vojta i DNS), które mają za zadanie „nauczyć” układ nerwowy fizjologicznego ruchu, a przede wszystkim angażują ciało do pracy we wzorcu globalnym. Uśmiech, duma dziecka z pokonanych trudności, z osiąganych sukcesów to największa radość i satysfakcja dla terapeuty. 

Prywatnie – żona Jacka, mama małej Natalki i towarzyszka pieska Miszki. Uwielbiam flamenco, ruch, przyrodę i długie, rodzinne spacery.

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.”
Janusz Korczak

Dominika Szlachta - ZnanyLekarz.pl