Psychiatra Wrocław

Psychiatra Wrocław

Psychiatra Wrocław – psychiatra jest specjalistą, który pomaga nam rozwiązać problemy naszego zdrowia psychicznego. Zadaniem psychiatry jest  zdiagnozowanie i leczenie zaburzeń oraz chorób psychicznych. Jest to lekarz, który ukończył studia medyczne oraz specjalizację z zakresu psychiatrii. 

Lekarz psychiatra: Recepta, l4, zaświadczenia lekarskie, skierowania.

Psychiatra posiada uprawnienia do:

 • wystawiania recept na leki, 
 • wystawiania zwolnień lekarskich, 
 • wystawiania skierowań do szpitala czy na badania. 


Lekarz psychiatra zajmuje się:

 • leczeniem farmakologicznym chorób i zaburzeń psychicznych,
 • psychoedukacją.


Nasze zdrowie przeważnie jest traktowane przez nas, jako najwyższa wartość. Głównie jednak, skupiamy się na zdrowiu somatycznym, dostrzegając jedynie sygnały, które pochodzą z ciała, odbierając je jako objawy choroby.

Jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne, często kierujemy się uprzedzeniami i stereotypami, nie dopuszczając do siebie myśli o ewentualnych dolegliwościach. Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie somatyczne. 

Psychiatra Wrocław - renomowani specjaliści

Psychiatra jest specjalistą, który ukończył 6-letnie studia medyczne a następnie 5-letni staż w szpitalu- rezydenturę, podczas której doszkalał się na kursach oraz konferencjach. Tytuł psychiatry uzyskuje się po zdanym egzaminie specjalizacyjnym. 

Nasi specjaliści nieustannie się dokształcają,  biorąc udział w licznych kursach oraz konferencjach. Współpracują z podmiotami leczniczymi we Wrocławiu i nie tylko, m.in. szpitalami psychiatrycznymi. Dzięki temu, jeśli zajdzie potrzeba hospitalizacji, Twój lekarz będzie wiedział, gdzie otrzymasz najlepszą pomoc także poza naszą przychodnią.

Jak psychiatra może Ci pomóc:

Depresja

To poważna choroba, która wg definicji Światowej Organizacji Zdrowia, objawia się smutkiem, utratą zainteresowań i przyjemności, poczuciem winy, niską samooceną, zaburzeniami snu i apetytu, uczuciem zmęczenia i osłabieniem koncentracji. Depresja znacząco wpływa na jakość życia pacjentów i ich zdolność funkcjonowania w każdym obszarze życia, zarówno społecznym jak i zawodowym. Zgodnie z informacjami na stronie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia (https://pacjent.gov.pl/jak-zyc-z-choroba/kiedy-smutek-jest-choroba) w 2018 r. w Polsce 1,28 mln osób zrealizowało receptę na leki przeciwdepresyjne, zrefundowane przez NFZ (stosowane w depresji, ale również m.in. w zaburzeniach lękowych i innych zaburzeniach psychicznych). Liczba pacjentów realizujących recepty stale rosła w latach 2013–2018 (wzrost o 35 proc.). Szczególnie zauważalny jest wzrost liczby osób poniżej 18 roku życia, dla których zrealizowano recepty na refundowane leki przeciwdepresyjne (wzrost o 113 proc. w 2018 r. w porównaniu do 2013 r.). W 2019 r. recepty na leki przeciwdepresyjne (refundowane i nierefundowane) zrealizowało 3,8 mln osób.

Zaburzenia odżywiania

Są spowodowane nadmiernym, obsesyjnym, patologicznym lękiem przed możliwością przybrania na wadze. Wyraża się w destrukcyjnym wzorcu zaspokajania głodu. Zaburzenia odżywiania mają zatem charakter psychiczny, ale wpływają w wymierny sposób na zdrowie fizyczne, w skrajnych wypadkach zagrażając nawet życiu.

Zaburzenia lękowe

Najczęściej przyjmują formę niepokoju w postaci zamartwiania czy napięcia psychicznego lub objawów somatycznych. Właśnie cielesne objawy lęku bywają dość często mylone z wystąpieniem choroby somatycznej, są to: kołatanie serca, poty, drżenie, trudności z oddychaniem, ucisk w gardle czy dławienie, ucisk, kłucie czy ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, wrażenie omdlewania, brak równowagi.

Schizofrenia

Jest chorobą przewlekłą. Występuje kilka postaci schizofrenii. Schizofrenia należy do tzw. zaburzeń psychotycznych- inaczej psychoz, czyli stanów, które charakteryzują się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości.

Uzależnienia

Zgodnie z informacjami na stronie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia (https://pacjent.gov.pl/jak-zyc-z-choroba/kiedy-smutek-jest-choroba) oznacza silne pragnienie przyjmowania substancji albo poczucie przymusu jej przyjmowania bez względu na późniejsze skutki, szkodliwe następstwa i złożone obietnice, że więcej się nie sięgnie po narkotyki. Literatura dotycząca uzależnienia, jak też praktyka leczenia podkreślają, iż uzależnienie od substancji psychoaktywnych jest procesem lub stanem zależności fizycznej, psychicznej i społecznej oraz tolerancji na substancje

Zaburzenia osobowości

Według klasyfikacji psychiatrycznej to: „(…) głęboko zakorzenione i utrwalone wzorce zachowań, przejawiające się mało elastycznymi reakcjami na różnorodne sytuacje indywidualne i społeczne. Reprezentują one albo skrajne, albo znaczące odmienności w porównaniu z przeciętnym w danej kulturze sposobem spostrzegania, myślenia i odczuwania, a w szczególności – odnoszenia się do innych. Takie wzorce zachowania mają tendencje do trwałości i do obejmowania wielu zakresów funkcjonowania psychologicznego.

Nie wahaj się i skontaktuj się z lekarzem: psychiatra Wrocław z Dolnośląskiego Instytutu Zdrowia Psychicznego SANA.

Zakres usług wykonywanych przez lekarzy psychiatrów w Dolnośląskim Instytucie Zdrowia Psychicznego SANA: 

 • konsultacja lekarska u lekarza psychiatry 
 • konsultacja lekarska online u lekarza psychiatry 
 • farmakoterapia prowadzona przez lekarza psychiatrę

Dobry Psychiatra Wrocław - Czego oczekują pacjenci?

Pacjenci, którzy poszukują dobrego psychiatry najczęściej oczekują od niego: łatwego w dostępności terminu, możliwości kontaktu z lekarzem poza konsultacją, wysokiego poziomu empatii u lekarza psychiatry a także dyskrecji.

Usługi psychiatryczne klasy premium - cechują nas profesjonalizm i dyskrecja

W Instytucie SANA  dbamy o wysoki poziom świadczonych przez nas usług. Głównymi metodami leczenia wykorzystywanymi przez psychiatrów Wrocław są: farmakoterapia oraz psychoedukacja. W zakresie konsultacji ze specjalistami pacjenci mogą uzyskać także potrzebne dokumenty, takie jak: zwolnienie lekarskie, recepta, zaświadczenie ZUS lub skierowanie na badania czy do szpitala psychiatrycznego. Dużym udogodnieniem do odbycia wizyty jest fakt, iż na konsultację z psychiatrą we Wrocławiu pacjenci umawiać mogą się na telefoniczna konsultacje, konsultację online oraz konsultację w gabinecie.

Kryteria do odbycia wizyty

Do odbycia wizyty z lekarzem psychiatrą we Wrocławiu w Instytucie SANA pacjent zobowiązany jest do potwierdzenia swojej tożsamości. O wszystkich zasadach pacjenci są informowani przy rejestracji przez recepcję, która indywidualnie podchodzi do pacjenta, aby usługa przebiegała jak najbardziej komfortowo, z zachowaniem szczególnej dyskrecji. 

Na pierwszą konsultację psychiatryczną w naszej przychodni warto przygotować kilka rzeczy, które ułatwią lekarzowi postawienie odpowiedniej diagnozy.  Warto przygotować dla lekarza:  dokumentację medyczną, informację o zażywanych lekach oraz informacje dotyczące przebiegu choroby.

Psychiatra Wrocław - Cennik

 • Konsultacja w gabinecie – 180 zł 
 • Konsultacja online – 180 zł 
 • Konsultacja w języku angielskim- 180 zł 
 • Konsultacja w języku koreańskim- 180 zł 
Logotyp Instytut SANA pionowy