Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław

Psychiatra dzieci i młodzieży Wrocław to lekarz, który uzyskał specjalizację medyczną w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży. Jest to odrębna specjalizacja, uprawniająca do pracy z niepełnoletnim pacjentem. Do zadań tego specjalisty należy diagnoza i leczenie zaburzeń psychicznych w całym spektrum zaburzeń wieku rozwojowego (0-20 lat).

Umów wizytę do psychiatry dzieci i młodzieży we Wrocławiu

W celu umówienia wizyty, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz opłacenie wizyty.

Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław - czym się zajmuje:

Lekarz Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław: recepta, zaświadczenia lekarskie, skierowania.

Psychiatra dzieci i młodzieży posiada uprawnienia do:

 • wystawiania recept na leki 
 • wystawiania zwolnień lekarskich, 
 • wystawiania skierowań do szpitala czy na badania.

Lekarz psychiatra dzieci i młodzieży zajmuje się:

 • leczeniem farmakologicznym chorób i zaburzeń psychicznych,
 • psychoedukacją.

Nasze zdrowie przeważnie jest traktowane przez nas, jako najwyższa wartość. Głównie jednak, skupiamy się na zdrowiu somatycznym, dostrzegając jedynie sygnały, które pochodzą z ciała, odbierając je jako objawy choroby.

Jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne, często kierujemy się uprzedzeniami i stereotypami, nie dopuszczając do siebie myśli o ewentualnych dolegliwościach. Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie somatyczne.

Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław - renomowani specjaliści

Psychiatra dziecięcy to lekarz, który zajmuje się diagnozą, różnicowaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych wieku dziecięcego. Nasi specjaliści nieustannie się dokształcają,  biorąc udział w licznych kursach oraz konferencjach. Współpracują z podmiotami leczniczymi we Wrocławiu i nie tylko, m.in. szpitalami psychiatrycznymi. Dzięki temu, jeśli zajdzie potrzeba hospitalizacji, lekarz będzie wiedział, gdzie dziecko otrzyma najlepszą pomoc także poza naszą przychodnią.

Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław- jak możemy pomóc dziecku:

Nie wahaj się i skontaktuj się z lekarzem: psychiatra dzieci i młodzieży Wrocław z Dolnośląskiego Instytutu Zdrowia Psychicznego SANA.

Zakres usług wykonywanych przez lekarzy psychiatrów w Dolnośląskim Instytucie Zdrowia Psychicznego SANA: 

 • konsultacja lekarska u lekarza psychiatry dzieci i młodzieży
 • konsultacja lekarska online u lekarza psychiatry dzieci i młodzieży 
 • farmakoterapia prowadzona przez lekarza psychiatrę dzieci i młodzieży

Dobry Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław - Czego oczekują pacjenci?

Rodzice, którzy poszukują dobrego psychiatry dla swoich dzieci najczęściej oczekują od niego: łatwego w dostępności terminu, możliwości kontaktu z lekarzem poza konsultacją, wysokiego poziomu empatii u lekarza psychiatry a także dyskrecji.

Usługi psychiatryczne klasy premium - cechują nas profesjonalizm i dyskrecja

W Instytucie SANA  dbamy o wysoki poziom świadczonych przez nas usług. Głównymi metodami leczenia wykorzystywanymi przez psychiatrów dzieci i młodzieży są: farmakoterapia oraz psychoedukacja. W zakresie konsultacji ze specjalistami pacjenci mogą uzyskać także potrzebne dokumenty, takie jak: recepta,  skierowanie na badania czy do szpitala psychiatrycznego. Dużym udogodnieniem do odbycia wizyty jest fakt, iż na konsultację z psychiatrą we Wrocławiu pacjenci umawiać mogą się na telefoniczna konsultacje, konsultację online oraz konsultację w gabinecie.

Kryteria do odbycia wizyty

Do odbycia wizyty z lekarzem psychiatrą we Wrocławiu w Instytucie SANA pacjent zobowiązany jest do potwierdzenia swojej tożsamości. O wszystkich zasadach pacjenci są informowani przy rejestracji przez recepcję, która indywidualnie podchodzi do pacjenta, aby usługa przebiegała jak najbardziej komfortowo, z zachowaniem szczególnej dyskrecji. 

Na pierwszą konsultację psychiatryczną dziecka w naszej przychodni warto przygotować kilka rzeczy, które ułatwią lekarzowi postawienie odpowiedniej diagnozy.  Warto przygotować dla lekarza:  dokumentację medyczną, informację o zażywanych lekach oraz informacje dotyczące przebiegu choroby.

Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław - diagnoza

W celu postawienia diagnozy, psychiatra dzieci i młodzieży przeprowadza wywiad z  rodzicami (opiekunami). Zadaje pytania dotyczące m.in. przebiegu ciąży i porodu, przebytych przez dziecko chorób, a także jego dotychczasowego rozwoju. Często w celu rozpoczęcia leczenia zasadna jest opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Psychiatra Dzieci i Młodzieży Wrocław - Cennik

 • konsultacja w gabinecie – 290 zł 
 • konsultacja w języku angielskim -290 zł
 • Pierwsza wizyta u psychiatry dzieci i młodzieży – 340 zł ( cennik obowiązuje od 01.05.2024)
Psychiatra Wrocław